Ara

Manken Nasıl Olunur ?

Bay ve bayanların kendilerine sordukları en yaygın soru nasıl manken olurum ?

Kitaplarda, web sitelerinde ve model forumlarında dolaşırken o kadar çok bilgi var ki, yeni başlayan bir model için kafa karıştırıcı ve ezici görünebilir. İşte başlamanıza yardımcı olacak 3 basit adım.


01. Anlık Görüntüler Alın.

Güzel bir yüz çekimi (gülümsemek ve gülümsememek), yüzünüzün ve vücudunuzun sol ve sağ profillerini, tam boy çekimi ve arka fotoğraf çekimi. Sıska kot pantolonlar veya tozluklar ve basit bir tişört veya tişört gibi forma uygun kıyafetler giyin Erkek modellerin acentelere uygunluk seviyelerini göstermeleri gerekir, bu nedenle erkek modellerin en az bir fotoğrafı yüzme mayo veya boxer şort veya gömleksiz kot ile olan fotoğrafları olması önerilir.
02. Profesyonel Model Ajansları tarafından Değerlendirilmeye Başlayın.


Çoğu yeni modeller ajans arayışına başlar çünkü aileleri ve arkadaşları “sen bir model olmalısın” dediler ya da okuldaki en güzel kız ya da adamlar. Hatta yerel yarışma bile kazanmış olabilirler .

Bu harika bir başlangıç, ancak ajanslrın aradığı özellikler siizn çok güzel olmanız değildir. . Model olmak için çok fazla zaman ya da para yatırmadan önce, modelleme potansiyelinizi deneyimli bir model ajansı ya da moda fotoğrafçısı tarafından değerlendirmek çok önemlidir.  Ayrıca birçok yeni model ajanslarının çoğunun bir model okuluna veya fotoğraf stüdyosuna bağlı olduğu unutmamalısınız Sonuç olarak, eğer "ajans" kursları veya fotoğraf çekimleri sizin için başarılırı ise daha fazla ilgi alabilirsiniz.

03. Kalıcı olun


Profesyonel bir model olmak bir süreçtir. Genelde nadiren olur. “Sadece bir gün sokakta yürürken, sonradan Vogue'un kapağındayım” diyen modeller bile abartıyor. Profesyonel bir model olmak zaman alır. Günümüzün en iyi modellerinden çoğu,karşılana çıkan ilk fırsatta bir ajansa imza atmamalıdır.

Süpermodel Gisele Bundchen, bir ajansa imzalanmadan önce 40 defa reddedildi.

Olumlu olun ve bir ajansın bugün sizi temsil edemediği için yarın ilgilenmeyecekleri anlamına gelmediğini unutmayın.


04. Setcard oluşturun.


Kısaca setcard nedir sizin profesyonel fotoğraflarınızın ve vücut ölçüleriniz yazdığı pdf dosyasıdır. Mankenlik başvurusu yapacağınız ajans yada kurum sizden ücret veya fotoğraf çekimleriniz için ücret talep edebilirler o tür yerlerden uzak durun, bunlar mankenlik hizmeti veren değil manken adayların dan kayıt ücreti almayı meslek edinmiş merdiven altı manken ajanslarıdır.


Ajans She's olarak bizler size bu tarz bir hizmeti ücretsiz olarak kendi fotoğraf stüdyomuzda çekimlerinizi yaparak vermekteyiz. Sitemiz üzerinde bulunan sayfamızdan başvurabilirsiniz.
Fiyat Teklifi İstiyorum.

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!